Oprócz wykonywania balustrad nierdzewnych i schodów różnego rodzaju firma Chrom-Met posiada także duże doświadczenie w wykonywaniu daszków szklanych. Wszystkie te konstrukcje znajdujące się w naszej ofercie charakteryzują się wysoką jakością wykonania i łatwością montażu. Daszki szklane stanowią idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą stworzyć nowoczesne i estetyczne zabezpieczenie nad drzwiami wejściowymi. Produkty te wytwarzane są z najwyższej jakości szkła hartowanego, które w połączeniu z elementami montażowymi wykonanymi ze stali nierdzewnej gwarantują najwyższą jakość i solidność zadaszenia. Szkło hartowane wykorzystywane przy takich konstrukcjach jest dodatkowo wzmacniane podczas produkcji specjalną folią, która zapewnia jeszcze większą wytrzymałość materiału na uszkodzenia

Szklane zadaszenie

Szklane zadaszenie sprawdzi się nie tylko jako element nowoczesnego domu, ale również jako funkcjonalny dodatek w biurach czy sklepach. Zadaszenie tego rodzaju stanowi warstwę ochronną balkonów, bankomatów oraz innych obiektów publicznych. Daszek opierający się na cienkich, stalowych wspornikach, które są niewidoczne na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie niezwykłej lekkości. Konstrukcje tego typu są niezwykle funkcjonalne, ponieważ zapewniają ochronę np. przed deszczem lub gradem. Ważną zaletą daszków szklanych znajdujących się w naszej ofercie jest również prostota montażu. Co więcej, do zestawu dołączone są akcesoria pomocne podczas montażu, a także szczegółowa instrukcja instalacyjna. Dzięki temu każdy może samodzielnie zadbać o ochronę drzwi wejściowych do domu lub mieszkania.

Typy daszków szklanych

Wyróżniamy dwa typy daszków szklanych. W pierwszym przypadku jest to zadaszenie szklane na odciągach, natomiast w drugim zadaszenie szklane na podporach. Dzięki tym dwóm opcjom mamy możliwość doboru takiego typu zadaszenia, które będzie najlepiej pasować do stylu wykonania budynku. Każde z powyższych rozwiązań posiada możliwość dostosowania do indywidualnego projektu. Podstawową różnicą w tych wariantach jest sposób mocowania.

Zalety stosowania daszków szklanych

Daszki szklane stanowią przede wszystkim funkcję ochronną przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, grad czy śnieg. Oprócz tego można je wykorzystać również jako niezwykły element dekoracyjny całego budynku. W zależności od indywidualnych upodobań można dobrać konstrukcję najlepiej współgrającą z drzwiami wejściowymi, klatką schodową lub kolorem elewacji. Daszki szklane są dziś wykorzystywane zarówno w domach jednorodzinnych, magazynach, pomieszczeniach wielkopowierzchniowych, jak i budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, apteki czy szkoły. Powszechne stosowanie tego rodzaju konstrukcji wynika również z jego niewygórowanej ceny oraz mnogości wzorów i dodatków, jakie można wykorzystać wedle własnego uznania.